Materiály pro vestavěný nábytek

Používáme pouze materiály ověřené kvality, které splňují všechny hygienické i technické předpisy pro byty a kanceláře.

Nejvíce oblíbené jsou vestavěné skříně z lamina. Můžeme vám však vyrobit i skříně z přírodních materiálů, jakými jsou např. dýha, ratan nebo bambus. Ty však mohou postupem let působením světla či slunečních paprsků nepatrně změnit svůj odstín.

Korpus skříně: Nejlepší je kvalitní lamino

Vyrábíme vestavěné skříně, jejichž korpus sestává z laminátových desek o tloušťce 18 mm. Většina nezasvěcených se domnívá, že na skříně je nejlepší přírodní dřevo. Na základě našich zkušeností ale víme, že každý nakonec upřednostní materiál, který je levnější, odolnější a nenáročný na údržbu, a tím je LAMINO. V současné době navíc není problém použít lamino, které na povrchu imituje dřevo. Moderním skříním však zcela dominuje barevné lamino. Nechte se inspirovat naší nabídkou barevných lamin.

Hlavní výhody lamina u vestavěných skříní jsou:

 • nenáročná údržba – nejsou potřeba žádné speciální prostředky. Větší nečistoty lze dokonale odstranit technickým benzínem.
 • odolnost – kvalitní lamino drží tvar, neprohýbá se, je stálobarevné a odolné proti oděru.
 • obrovské množství barev a dekorů – u nás si vybere každý.
 • nízká cena – lamino je levnější než dřevěný nábytek a přitom vydrží hezké mnohem déle.

Korpus skříně z dřevěné dýhy

Pokud se přesto rozhodnete pro dýhované desky, rádi vám je vyrobíme. Přírodní dýha je loupané nebo řezané dřevo o tloušťce 0,6 mm, které se nalepí a nalisuje na dřevotřískovou desku. Z těchto desek vám poté vyrobíme vestavěnou skříň na míru. Pro údržbu dýhy se používají speciální čisticí prostředky; je zakázáno používat vodu.

Výplně dveří pro vestavěné skříně a dělící stěny

Výplně dveří doplňují a podporují ráz místnosti. U vestavěných skříní existují klasické otevírací dveře nebo posuvné dveře. Dále lze navrhnout a vyrobit interiérové dělicí stěny a dělící příčky s posuvnými dveřmi na míru.

Výběr dveřní výplně ve velké míře ovlivňuje výslednou cenu. Použitím laminátových nebo plastových výplní lze pořídit šatní nebo vestavěné skříně poměrně levně. Další možnou volbou je pak například ratan, provázkový výplet, mřížky či žaluzie. Mezi dražší výplně poté patří různá bezpečnostní skla.

Lamino

Mnoho dekorů, mnoho barev, výhodná cena a vysoká výdrž – to jsou hlavní přednosti výplně dveří z lamina. Pokud hledáte odolný materiál, který přežije i divoké hry vašich dětí, lamino je skvělá volba.

Dýhy

Přírodní dýha je loupané nebo řezané dřevo o tloušťce 0,6 mm, které se nalepí a nalisuje na dřevotřískovou desku. Z těchto desek vám potom vyrobíme vestavěnou skříň na míru.

Skla Lacobel a Matelac

Sklo Lacobel je ploché plavené sklo s neprůhlednou úpravou, na povrchu lakované. Hodí se jak pro posuvné dveře, tak i pro klasické otevírací dveře skříní. Mezi hlavní výhody patří:

 • vysoká stabilita barev
 • snadná údržba
 • odolnost vůči znečištění,
 • poškrábání, vlhkosti
 • ekologická nezávadnost

Na zadní straně je nalepena fólie, která chrání zadní lak před poškrábáním a v případě rozbití sklad zabrání poranění. Stejné vlastnosti má také sklo se saténovou povrchovou úpravou – Matelac.

Akrylátová skla Satinplex

Jedná se o akrylátové sklo s oboustranně sametovým povrchem a jedinečnými vlastnostmi. Mezi ty patří zejména: mírná propustnost světla, bezpečnost (odolnost proti nárazu), nízká hmotnost (4,8 kg/m2), dlouhá životnost (nežloutne, nekřehne), praktičnost (nezůstávají na něm otisky prstů), snadná údržba.

Zrcadla a bezpečnostní skla Connex

Na zadní stranu zrcadel nanášíme speciální fólii, která chrání lak nejen před poškrábáním, ale také před poraněním v případě, že dojde k rozbití skla – střepy zůstanou uchyceny na fólii.

Zrcadlové výplně jsou vhodné např. pro šatny a šatní skříně. Čistí se běžnými čisticími prostředky na sklo. Bezpečnostní fólie je pouze u sklad Connex, které je tlustší, skládá se ze dvou vrstev, mezi kterými se nachází bezpečnostní fólie.

Ekokůže

Výplň z ekokůže má nádech extravagance. Základem je sendvičová deska, která je potažena tkaninou s matnou kůží na povrchu. Tato deska je lehká, stabilní, odolná a ekologická. Jelikož se jedná o přírodní materiál, mohou se vyskytovat rozdíly v odstínech jednotlivých desek.

Ratan, bambus a provázkový výplet

Tyto materiály jsou nalepeny na lakované dřevovláknité desce (MDF), aby se při větších plochách neprohýbaly. Je možno volit mezi mnoha odstíny a povrch je navíc opatřen speciální úpravou proti třepení vláken. Tyto výplně lze nejlépe čistit pomocí vysavače.

Mřížky a Ambo 55

Jde o výplň zasazenou do rámu z dýhované nebo lakované dřevovláknité desky (MDF). Překládaná mřížka je vyrobena z masivního dřeva nebo dřevovláknité desky (MDF), frézovaná mřížka je vyrobena z oboustranné dýhované dřevovláknité desky (MDF).

Žaluzie s dýhou nebo fólií

Žaluziové výplně vyrábíme z laminátové dřevotřískové desky (LTD) potažené přírodní dýhou, která je následně nalakována bezbarvým lakem. Žaluziová výplň je zasazena v rámu dveří, který je vyroben z dýhované nebo lakované dřevovláknité desky (MDF).

Kování vestavěné skříně: Hliník nebo ocel?

Kování tvoří nedílnou součást vestavěné skříně. Kvalita použitého materiálu u kování ovlivňuje rozhodující měrou také životnost celé vestavěné skříně. Naše kování je velice kvalitní, odpovídá všem příslušným normál EU, a na některé jeho druhy poskytujeme dokonce i doživotní záruku. Rádi vám s kováním poradíme.

Ocelové kování

Nejdůležitějšími prvky v posuvných systémech jsou rámy a pojezdové mechanismy, díky kterým je možno posouvat jednotlivé dveře. Ocelové profily se vyrábějí z ocelové pásoviny nejvyšší kvality. Kvalitní povrchová úprava vytváří estetický vzhled a umožňuje i dodatečné formování pásoviny do konečné podoby.

Ocel Standard

Ocelový rám řady Standard se vyrábí z ocelové pásoviny té nejvyšší jakosti. Můžete si vybrat z 13 různých barev. Poskytujeme 5 let záruku na pojezdové mechanismy. Z našich zkušeností však víme, že tyto komponenty vydrží i déle než 15 let.

Ocel Lux

U ocelových systémů řady Lux jsou veškeré prvky vyráběny ze stejného materiálu jako u řady Standard. Liší se pouze tvarem profilů, což má vliv na některé vlastnosti. Když použijeme rám a výplň v barvě dřeva, můžeme získat dojem klasického nábytku. Ocelový systém Lux umožňuje používat různé druhy výplní dveří (např. ratanové desky), nebo spojovat různé druhy materiálů a barev v jednom křídle dveří.

Hliníkové kování

Hliníkové profily jsou velmi kvalitní. Jsou technicky pevnější, stabilnější, designově propracovanější a mají efektní vzhled. Kvalitní ložiskový mechanismus zaručuje lehký a tichý posun dveří.

Hliník Agat

Hliníkový profil Agat patří mezi nejpoužívanější v naší nabídce. Má klasický oblý tvar, lze jej použít jako oboustranně pohledovou variantu dveří a v současné době máme na výběr 10 různých barev.

Hliník Lazuryt

Tento hliníkový profil je praktický a estetický a patří k nejžádanějším profilům v naší nabídce. Dveře z tohoto profilu mají luxusní a elegantní vzhled. Jsou k dostání v 10 barevných provedeních.

Hliník Onyx

Jedná se o hliníkový profil, který navazuje na rám Agat s tím, že oblé přechody jsou u něho nahrazeny ostrými hranami. Všechny vlastnosti přitom zůstaly zachovány. Jsou k dispozici dvě barevné varianty.

 Jiné druhy kování

Nabízíme i další druhy kování, jakými jsou systém

 • Slim
 • Topaz
 • Sahara